W Szpitalu Nowowiejskim trwa właśnie realizacja zadania „Wykonanie Dróg Pożarowych na terenie Szpitala Nowowiejskiego przy ul. Nowowiejskiej 27 – etap II roboty budowlane”. Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł niniejszą inwestycję kwotą ponad 4 mln zł.

W dniu 8 września br. postępy prowadzonej inwestycji wizytowała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, która odwiedziła także zmodernizowaną i doposażoną Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych.

Zadanie „Wykonanie Dróg Pożarowych na terenie Szpitala Nowowiejskiego przy ul. Nowowiejskiej 27 – etap II roboty budowlane” obejmuje w szczególności wymianę nawierzchni wraz z utworzeniem miejsc parkingowych, instalacje elektryczne i teletechniczne, wykonanie odwodnień utwardzeń drogi pożarowej i miejsc postojowych, a także zagospodarowanie terenów nieutwardzonych jako tereny zielone. Natomiast realizację zadania „Modernizacja pomieszczeń Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych wraz z pomieszczeniami administracyjnymi przy ul. Nowowiejskiej 27 w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie”, zakończoną w 2022 r., Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł kwotą ponad 2,5 mln zł.
Obie inwestycje znacząco poprawią warunki, w jakich leczeni są pacjenci Szpitala Nowowiejskiego.