Szanowni Pacjenci, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 czerwca 2022 r. Pacjenci Przychodni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Nowowiejskiego będą mieli możliwość kontynuowania leczenia w nowopowstałym przy ul. Koszykowej 79B w Warszawie Mazowieckim Centrum Zdrowia Neuropsychiatrii dla Dzieci i Młodzieży.

W związku z powyższym Rodzice (osoby upoważnione) zainteresowani kontynuacją leczenia Pacjentów w Mazowieckim Centrum Zdrowia Neuropsychiatrii mogą zwrócić się do Szpitala Nowowiejskiego o udostępnienie im dotychczasowej dokumentacji medycznej celem przedłożenia jej w nowym miejscu leczenia. W naszej ocenie złożenie uzyskanej kopii dokumentacji medycznej w nowym ośrodku może usprawnić proces dalszego leczenia.

Jednocześnie informujemy, że udostępnianie osobom uprawnionym dokumentacji medycznej w Szpitalu Nowowiejskim odbywa się zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa oraz wewnętrznymi regulacjami przyjętymi w Szpitalu Nowowiejskim. Więcej informacji na temat zasad udostępniania dokumentacji medycznej pozyskacie Państwo w Dziale Dokumentacji i Statystyki Medycznej pod numerem telefonu 22 11 65 306.

Ponadto proponujemy osobom, które zechcą kontynuować leczenie nawiązanie kontaktu z Mazowieckim Centrum Zdrowia Neuropsychiatrii celem potwierdzenia terminu pierwszej wizyty.

Szpital Nowowiejski zawierając porozumienie z Mazowieckim Centrum Zdrowia Neuropsychiatrii ufa, że Pacjenci znajdą tam nie tylko fachową opiekę medyczną, ale także będą mieli możliwość skorzystać z nowoczesnej infrastruktury tego ośrodka.

Korzystając z okazji dziękujemy naszym Pacjentom – Dzieciom, które otaczaliśmy opieką oraz ich Rodzicom i Opiekunom, za dotychczasową współpracę, okazane zaufanie i wspólnie spędzony czas.

Cezary Kostrzewa