W dniu 11 kwietnia 2022 roku Szpital Nowowiejski  zawarł umowę  z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego o  udostępnienie oddziałów  na potrzeby wykonywania zadań dydaktycznych  i  badawczych w powiązaniu z udzielaniem  świadczeń zdrowotnych. Szpital poszerzył tym samym współpracę w zakresie kształcenia kadry medycznej o  kolejną uczelnię medyczną - obok dotychczasowej, wieloletniej współpracy z  Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Umowa zakłada udostępnienie bazy medycznej Szpitala w tym: aparatury medycznej, sprzętu medycznego i wyposażenia technicznego, tak aby Wydział Medyczny Uczelni mógł prowadzić działalność badawczo-dydaktyczną, w powiązaniu  z udzielaniem świadczeń zdrowotnych.  Zgodnie z postanowieniami umowy na bazie komórek organizacyjnych Szpitala  utworzona zostanie Katedra Psychiatrii Instytutu Nauk Medycznych WMCM UKSW.

Możliwość praktycznego kształcenia studentów medycyny -  daje szansę nie tylko na  efektywne nauczanie przyszłych lekarzy – stanowi również wartość dla Szpitala: zapewniając możliwość poszerzania kompetencji personelu, kształtując prestiż oddziałów klinicznych oraz stanowiąc platformę dla wspólnych projektów badawczych i naukowych.

Dyrekcja Szpitala Nowowiejskiego liczy, że współpraca z Uczelnią wpływać będzie na rozwój udostępnionych oddziałów – co w konsekwencji przyniesie również korzyści dla Pacjentów Szpitala.