Informacja

Samodzielny Wojewódzki Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej na podstawie umowy z Ministerstwem Zdrowia realizuje projekt pod nazwą  „Podniesienie kwalifikacji kadr medycznych w Szpitalu Nowowiejskim”.

Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  (nr naboru POWR.05.04.00-00-0092/16).

Projekt zakłada organizację w okresie od września 2017r do czerwca 2018r. dziesięciu dwudniowych kursów, w czasie których uczestnicy będą mieli możliwość poszerzenia wiedzy w dziedzinie psychiatrii i leczenia uzależnień. Celem głównym projektu jest podniesienie kwalifikacji 200 lekarzy w obszarze diagnozowania i leczenia zaburzeń psychicznych oraz uzależnienia od alkoholu i substancji psychoaktywnych. Nabór do projektu będzie miał charakter otwarty ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Łączna wartość projektu: 663.037,50 zł.

Adresatami kursów są lekarze wszystkich specjalności ze szczególnym zwróceniem uwagi na lekarzy pierwszego kontaktu zatrudnianych w podstawowej opiece zdrowotnej. Udział w kursie jest dla uczestników nieodpłatny.

Ramowy program kursu:

• Komunikacja z pacjentem i jego otoczeniem w zawodzie lekarza – 2 godziny
  • Lęk i zaburzenia lękowe – 3 godz.
  • Nabycie umiejętności wczesnego rozpoznania i leczenia zaburzeń depresyjnych ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy POZ – 3 godz.
  • Aspekty prawne postępowania wobec osób z zaburzeniami psychicznymi – 2 godz.
  • Używanie substancji psychoaktywnych w praktyce lekarzy niepsychiatrów -3 godz.
  • Medyczne aspekty uzależnienia od alkoholu - 3 godz.

Uczestnicy kursu otrzymają certyfikat uczestnictwa w kursie, punkty edukacyjne oraz materiały dydaktyczne.

Zajęcia będą się odbywać w godzinach 8 15 – 16 15 w sali konferencyjnej Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie, przy ul. Nowowiejskiej 27

Liczba uczestników w każdym kursie – 20 osób. Kwalifikacja według kolejności zgłoszeń.

Termin pierwszego kursu 19-20 września 2017r.

Terminy pozostałych kursów zostaną podane w odrębnym komunikacie.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres e-mail:

W celu podania szczegółowych informacji oraz umożliwienia przesłania dodatkowych dokumentów związanych z uczestnictwem w kursie prosimy osoby zainteresowane o podanie adresu e-mail i numeru telefonu kontaktowego.